Helgelandsmoen er FSFRHO's base for virksomheten. Her disponerer vi Hallingmessa og ei kontorbrakke som IR 6 i sin tid brukte. Helgelandsmoen næringspark eier Helgelandsmoen og vi "leier" disse to husene mot at vi tar alle utgiftene knyttet til bruk. Vår vertsavdeling er Forsvarets Kompetansesenter for Logistikk (FKL) på Sesvollmoen som "sponser" deler av vår virksomhet i samsvar med forsvarssjefens retningslinjer.
Skagen er først og fremst kjent som en av Danmarks mest poppulære sommerbyer.
Her finnes litt av alt, men det umulig å få nok, og det er nok svaret på hvorfor mange vender tilbake
år etter år. Skagen er nemlig byen der de to hav og all verden møtes.
Th. Lien ønsker oss velkommen til to fantastiske dager i Danmarks nordligste by.
Det ble en minneverdig markering av frigjøringsdagen 8. mai og veterandagen på Helgelandsmoen. Arrangementet ble, i regi av Forsvarets Seniorforbund Ringerike/Hole (FSFRHO), gjennomført i tråd med årelange tradisjoner. Det var et stort oppmøte, antakelig det største 8.mai arrangement på Ringerike med rundt 100 fremmøtte. De fremmøtte fikk med seg taler og høytidelig kransnedleggelse med militær flaggborg.
Forsvarets seniorforbund er en interesseorganisasjon for seniorer med relasjon til det norske forsvaret, Forsvarsdepartementet og underliggende etater.